Nowy Sącz: Znamy laureatów Festiwalu „Skowroneczek” [ZDJĘCIA]

 

Kolejna XIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej ‚”Skowroneczek” rozstrzygnięta. Sceną przed sądeckim rynkiem zawładnęli utalentowani uczestnicy konkursu z całej Polski.

Wśród nich były między innymi 15-letnia Karolina Szczurowska i 14-letnia Marlena Mazgaj. Młode wokalistki ze Skrzydlnej przyznały w rozmowie z naszą reporterką, że do festiwalu przygotowywały się bardzo długo i intensywnie. Jak twierdzą, w piosence najważniejszy jest przekaz emocji

Żeby się wczuć w piosenkę. Żeby ją przeżyć. Bo jak się nie wczuje w piosenkę to ta piosenka nie ma w ogóle wyrazu dla publiczności. Jestem dumna z siebie, że udało mi się zdobyć tak wysoką nagrodę na takim konkursie. Zaśpiewałam piosenkę pod tytułem „Dłoń” Natalii Kukulskiej – mówi jedna z nich.

Talent uczestników festiwalu podkreślała Krystyna Piotrowska z jury festiwalu.

Jestem zachwycona utalentowanymi dziećmi jak zawsze. Dzieci są prze cudne, prze urokliwe. Są niezmiernie uzdolnione muzycznie. Poziom wzrasta z roku na rok.

Dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu Milenia Małecka-Rogal zapowiada, że kolejne edycje festiwalu będą gromadzić coraz większą liczbę utalentowanych artystów, zaś ks. Andrzej Mulka, dyrektor Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej „Promyczek Dobra” podkreśla, że festiwal ma nie tylko sprawdzać umiejętności młodych artystów. To przede wszystkim dobra zabawa – przekonuje.

Finał XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dziecięcej ‚Skowroneczek’ był elementem świętowania Imienin Miasta Nowego Sącza, które potrwają do niedzieli.

Posłuchaj uczestników festiwalu:

Posłuchaj jury:

Posłuchaj Mileni Małeckiej-Rogal:

Posłuchaj ks. Andrzeja Mulki:

 

Jolanta Frączek