Region sądecki: Niebezpieczna sobota na drogach

3 osoby zostały ranne po zderzeniu dwóch osobówek na Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu. Jak wynika z relacji strażaków, w sobotę (8.07) na skrzyżowaniu drogi jeden samochód uderzył w bok drugiego. W autach były łącznie cztery osoby, w tym jedno dziecko. Pomocy udzieliła im załoga dwóch karetek pogotowia. Strażacy musieli zabezpieczyć pojazdy, rozłączyć instalacje elektryczne oraz zadbać o wylane płyny silnikowe i eksploatacyjne. Do szpitala pojechały trzy osoby, w tym dziecko.

Dwa auta zderzyły się także w sobotę (8.07) w Gołkowicach Dolnych, tym razem czołowo. W pojazdach były cztery osoby, wszyscy opuścili samochody o własnych siłach. Na miejsce wezwano jednak karetkę pogotowia. Załoga opatrzyła lekko ranną kobietę, ale nie zdecydowano się zabrać ją do szpitala. Tutaj także trzeba było zabezpieczyć wyciekające z silników płyny. Na czas prowadzonych prac ruch odbywał się wahadłowo.

Wahadło czekało tego samego dnia na kierowców w Witowicach Dolnych. Na krajowej 75 samochód dostawczy wypadł z drogi. Pojazd zjechał z drogi, wpadł rowu i przewrócił się na bok. W środku były dwie dorosłe osoby. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Z pojazdu wyciekały płyny silnikowe, po ich zabezpieczeniu strażacy postawili auto na koła. Działania trwały ponad godzinę.

Jolanta Frączek

fot. PSP NS