Tarnów: Miasto pod Górą św. Marcina niczym Opole sprzed lat [ZDJĘCIA]

 

Setki mieszkańców z całego kraju bawią się przy polskiej piosence. Cale Stare Miasto nuci od dziś najlepsze polskie kawałki. I tak będzie przez cały tydzień. To ruszył festiwal Tarnów Polskiej Piosenki.  Imprezę zorganizowali  Radio RDN Małopolska, Urząd Miasta Tarnowa i Tarnowskie Centrum Kultury.

Co nucą tarnowianie i goście? – Tylko polskie szlagiery, bo muzyka polska jest najlepsza. Po angielsku można od czasu do czasu, ale nie bez przerwy, po polsku chce się zawsze – mówią  osoby, które od godz. 17.00 bawią się w rytmach Partity, Romuald Lipko Band i Tylko Ty.

– Przy tej muzyce  można sobie  powspominać, jak to dawniej było. A dawniej to naprawdę było życie weselsze, a nie tylko pogoń za złotówką.  – To relaks połączony ze śpiewaniem, odreagowanie od rzeczywistości – dodają obecni na festiwalu.

img_6542

– Brakuje takich imprez,  są bardzo potrzebne, bo ludzie są zagonieni i nie mają okazji, by spotkać się razem i oderwać od problemów choć na chwilę – mówią tarnowianie.

Festiwal Tarnów Polskiej Piosenki  potrwa do 14 lipca. Głównym jego celem jest promocja młodych talentów  muzycznych z Polski.  Nie zabraknie również młodzieżowej sceny muzycznej z regionu, czyli koncertu DemoGraMY! Dodatkową atrakcją festiwalu będą Warsztaty Muzyczne z Michałem Sołtanem ‚UWOLNIJ MUZYKĘ’.

Festiwal zorganizowany został dzięki wsparciu finansowemu z budżetu miasta Tarnowa.

Posłuchaj bawiących się na tarnowskim Rynku:

Jadwiga Kozioł

Fot.: Adrian Bubisz

Koncert grupy Tylko Ty

Koncert zespołu Partita

Koncert Romuald Lipko Band