Kamyk: Most zamknięty, nie ma pieniędzy na remont – interwencja RDN

 

Most w Kamyku w gminie Łapanów zamknięty. O stanie technicznym przeprawy informowaliśmy na antenie RDN Małopolska już kilkakrotnie. Drewniana przeprawa jest w fatalnym stanie technicznym, naprawy kosmetyczne przestały już wystarczać i samorząd zdecydował o zamknięciu obiektu.

To skandal – mówią mieszkańcy i kierowcy, którzy od dawna domagają się nowego mostu. – To wymaga remontu. Deski są poszarpane, stargane. Jak tak nawet może to wyglądać! Nie wiem, czemu tego nie naprawią – skarży się jeden z mieszkańców.

Władze gminy Łapanów rozkładają ręce, bo nie mają pieniędzy na kosztowny remont. Jego wartość oszacowano na ponad 5 mln zł. Teraz trwa oczekiwanie na decyzję o ewentualnym dofinansowaniu prac. Póki co samorząd zamknął most w obawie o bezpieczeństwo użytkowników. Dojazd na drogą stronę rzeki Stradomki możliwy jest teraz od strony Sobolowa przez przysiółek Sieradzka.

To jest niebezpieczny most, wymaga remontu, deski są poszarpane. Jak tak można nie dbać o ten most, nie mam pojęcia, czemu oni tego nie naprawiają – skarży się jeden z mieszkańców.

Posłuchaj mieszkańca:

 

Paweł Michalczyk