RDN: Partita świętowała w Tarnowie swoje 45-lecie

 

Mają swoje korzenie w Tarnowie, dlatego z sympatią wspominali koncert przed rokiem, gdy zagrali na zaproszenie RDN. Z tego powodu właśnie tutaj zdecydowali się świętować swoje 45 – te urodziny.

Podczas koncertu przed siedzibą Radia RDN Małopolska w zeszłym roku spotkaliśmy się z cudownym przyjęciem, świetną atmosferą, w związku z tym postanowiliśmy przyjechać ponownie i na Rynku w Tarnowie – nie tylko z młodzieżą w naszym wieku – świętować i zaśpiewać nasze największe przeboje – mówi Andrzej Frajndt.

Bronisław Kornaus pochodzi z Goldhammera i do 20. roku życia mieszkał w Tarnowie. – Wychowałem się nad Białą i Dunajcem, bo od szczenięcych lat kochałem łowić ryby. Bardzo tęskniłem za Tarnowem przez wszystkie te lata. Mieszkam w Warszawie, ale nie jest to moje ukochane miasto. W Tarnowie zaczynałem od grania w Leliwie w klubie przy Krakowskiej i tam były nasze początki – wspomina Kornaus

Ludmiła Zamojska-Niedzielko poznała w Tarnowie męża – Mam dużo miłych wspomnień z tym miastem. Zawsze, jak się przyjeżdża do własnego miasta, to jest ciężko, wszystkie wspomnienia ożywają i człowiek jest taki roztrzęsiony troszkę. Niedawno na FB odezwali się do mnie z USA koledzy z zespołu Leliwa – mówi Zamojska-Niedzielko. 

Jak mówi Anna Pietrzak, mimo ponad 45 lat na scenie zawsze przed koncertem towarzyszy jej trema – Gdyby nie trema, to pewnie nie byłoby tego zaangażowania i tej chęci, żeby publiczność pociągnąć. Kocham, jeśli sama czuję, że to, co śpiewam, to jest to, co lubię i kiedy widzę w oczach ludzi dobry odbiór, to się czuje – dodaje Pietrzak

Tygodniowy festiwal Tarnów Polskiej Piosenki na Rynku rozpoczęły zespoły: Romuald Lipko Band, Partita i Tylko Ty. Festiwal potrwa do 14 lipca. Imprezę zorganizowali Radio RDN Małopolska, Urząd Miasta Tarnowa i Tarnowskie Centrum Kultury. Zorganizowany został dzięki wsparciu z budżetu Miasta Tarnowa.

Posłuchaj Andrzeja Frajndta:

Posłuchaj Bronisława Kornausa:

Posłuchaj Ludmiły Zamojskiej-Niedzielko:

Posłuchaj Anny Pietrzak:

 

Jadwiga Kozioł