Tarnów: Za nami drugi dzień festiwalu „Tarnów Polskiej Piosenki” [ZDJĘCIA]

 

Zespół Bisquit zagrał podczas drugiego dnia festiwalu Tarnów Polskiej Piosenki. Był to pierwszy występ warszawskiej grupy w Małopolsce.

Widzowie koncertu byli zaskoczeni aranżacją niektórych utworów artystów, a także chwalili teksty piosenek. – Nie znaliśmy do tej pory tego zespołu, a na tarnowski Rynek przywiodła nas muzyka. Bardzo dobre granie i ciekawe teksty. Wykonanie piosenki „Wielki mały człowiek” w nowej aranżacji bardzo nam się spodobało. Takich koncertów powinno być więcej, bo młodzi muzycy mogą się przez to pokazać – mówią uczestnicy koncertu.

Istniejący od 2001 roku zespół dotychczas koncertował głównie w klubach. Zaskoczona klimatem sceny oraz dobrym przyjęciem przez Tarnowian jest liderka zespołu Joanna Chacińska. – Do tej pory grywaliśmy w małych klubach, można nawet powiedzieć takich klaustrofobicznych. Dziś na dużej scenie czuliśmy się fantastycznie, choć przed wejściem na nią były pewne obawy. Myślę że widzowie dobrze bawili się przy naszej muzyce, pod koniec koncertu nawet tańczyli – dodaje artystka.

Istniejący od 2001 roku zespół dotychczas koncertował głównie w klubach. W swoim dorobku ma cztery płyty. Obecna trasa koncertowa związana jest z promocją ostatniego krążka „Nagi król”. Podczas występu na tarnowskim Rynku, grupa zagrała własne kompozycje, a także covery.

Posłuchaj widzów koncertu

Posłuchaj wokalistki Bisquit – Joanny Chacińskiej

Grzegorz Golec

Fot.: Adrian Bubisz, Grzegorz Golec