Tarnów: Czy wicepremier pomoże w budowie trzeciego zjazdu z autostrady?

 

Samorządowcy i radni proszą wicepremiera Jarosława Gowina, by wsparł miasto i powiat w ministerstwie w staraniach o powstanie połączenia z drogą szybkiego ruchu na tzw. polach klikowskich. Wicepremier, który gościł w Tarnowie zadeklarował przychylność w tej sprawie.

To jest inicjatywa radnych tarnowskich poparta przez starostę i mojego bliskiego współpracownika, więc jeżeli istnieje tak kompetentna i jednoznaczna koalicja tych, którzy popierają to rozwiązanie, to na pewno będę jego ambasadorem – mówi Jarosław Gowin.

Radny Jacek Łabno, pomysłodawca zjazdu przekonuje, że droga przebiegałaby przez tereny niezamieszkane. – Zjazd uruchomiłyby także tereny dla przedsiębiorców, które dotychczas nie są wykorzystane – przekonuje. –  Zjazd kierujemy w stronę Czajek. Są tam składowiska popiołowe Grupy Azoty, które po rekultywacji mogłyby uruchomić działalność gospodarcze – dodaje radny.

Starosta tarnowski, Roman Łucarz przekonuje wicepremiera Jarosława Gowina, że droga ułatwiłaby transport pobliskim zakładom, zwłaszcza w rejonie północnym powiatu tarnowskiego, a tym samym odciążyłaby lokalne nawierzchnie od ciężkiego transportu. – Skorzystałby na tym bardzo powiat. Wszystkie ciężkie samochody z zakładów z Niedomic, Żabna nie musiałyby jechać już przez Krzyż, a tym samym drogi w Tarnowie byłyby mniej rozjeżdżane – mówi starosta.

Według szacunków, zjazd kosztowałby ok. 40 milionów zł.

Posłuchaj Jarosława Gowina:

Posłuchaj Jacka Łabno:

Posłuchaj Romana Łucarza:

 

Jadwiga Kozioł