Tarnów: W piątym dniu odpustu będą modlić się o powołania i za powołanych

 

Każdy kapłan potrzebuje modlitewnego wsparcia w swojej posłudze Bogu i ludziom. Będzie okazja aby pomodlić się za księży i siostry zakonne. Piąty dzień (13 lipca) odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku to dzień modlitw o powołania i za powołanych.

– W sposób szczególny zapraszam kapłanów, siostry zakonne, które w ubiegłym roku w ogromnej ilości zaszczyciły nasze sanktuarium, byłem bardzo mile zaskoczony jako kustosz sanktuarium.  Myślę, że zarówno sióstr jak i kapłanów w tym roku będzie jeszcze więcej – mówi ks. Piotr Mamak, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium. Jak dodaje – każdego dnia każdy ksiądz modli się za setki ludzi. Czy przynajmniej z tej setki 10 ludzi modli się za tego kapłana? Warto o tym pomyśleć aby odwzajemniać tę modlitwę i ze wzajemnością umacniać siebie.  Jeśli brak modlitwy za nas kapłanów, to kapłan czuje się trochę osamotniony. Cieszy go jeszcze bardziej, kiedy ma tę świadomość ogromnej rzeszy ludzi, którzy o nim pamiętają w modlitwie.

W dniu modlitw o powołania w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie jest najwięcej pielgrzymek. – Kapłani ze swoimi wiernymi przychodzą aby modlić się i za siebie, i za swoich parafian. Na ten dzień przybywa również grupa wspólnot św. o. Pio – mówi ks. Piotr Mamak.

W piątek, 14 lipca natomiast w ramach tygodniowego odpustu dzień modlitw za starszych, samotnych i chorych, który będzie przebiegał pod hasłem: Maryja uczy rozumieć Krzyż Chrystusowy i mężnie dźwigać własny. Uroczysta suma odpustowa połączona z sakramentem namaszczenia chorych będzie sprawowana o godz. 18.00. W tym dniu będzie także czuwanie modlitewne od 19.30 do 24.00.

Posłuchaj ks. Piotra Mamaka:

 

Małgorzata Miczek – Zabawa

Fot. www.tarnow.gosc.pl

odpust