Tarnów: Biblioteka nie ma się gdzie podziać

 

Nie udało się na razie znaleźć lokalu zastępczego dla placówki, która ma się wyprowadzić z Centrum Sztuki Mościce. Jak wiecie z wiadomości RDN biblioteka prowadzona przez Urząd Miasta Tarnowa otrzymała od centrum kulturalnego wypowiedzenie umowy najmu. Oznacza to, że filia biblioteki ma zniknąć z budynku do września tego roku.

Ewa Stańczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej ma nadzieję, że rozmowy z właścicielem obiektu przyniosą jeszcze pozytywne rozwiązanie problemu – Chce uspokoić czytelników na razie, jeszcze jakiś czas biblioteka będzie funkcjonować. Myślę, że uda nam się dojść do porozumienia z panią dyr. Agnieszką Kawą, która zadeklarowała, że nas nie wyrzuci na bruk – mówi Stańczyk.

To jest jedyna filia na terenie dużego osiedla – dodaje Ewa Stańczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. – Ta filia jest po popularna, bo obsługuje bardzo dużą dzielnicę, która jest daleko od Tarnowa – uzupełnia dyrektorka.

Dyrekcja Centrum Sztuki Mościce nie chce komentować tej sprawy. Z filii biblioteki miejskiej w Mościcach co roku blisko 2 tysiące osób wypożycza książki. W statystyce nie są ujęte osoby korzystające z czytelni na miejscu, a to także spora grupa miłośników książek.

Posłuchaj Ewy Stańczyk:

 

Patrycja Wolnik