Tarnów: Trwają zapisy na 35. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

 

Na sierpniowe dziewięciodniowe rekolekcje w drodze można zapisywać się we wszystkich parafiach diecezji tarnowskiej do końca lipca. Jak mówi dyrektor tarnowskiej pielgrzymki ks. Zbigniew Szostak, niezdecydowani na pielgrzymowanie będą mogli zapisywać się do ostatniej chwili.

– Przez cały sierpień do momentu wyruszenia pielgrzymki, zwłaszcza gdy są organizowane w poszczególnych grupach spotkania organizacyjne, można się zapisać. Opłata nie zmienia się od lat – 90 złotych od każdego pielgrzyma. Druga osoba z rodziny płaci 60 złotych, natomiast za dziecko zapłacimy 20 złotych. Resztę dopłaca tarnowska Caritas – mówi ks. Zbigniew Szostak.

Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę wyruszy 17 sierpnia z placu Katedralnego w Tarnowie. Przez wszystkie dni drogi, pielgrzymom towarzyszyć będą reporterzy radia RDN. Codziennie na antenie będzie można usłyszeć relacje z trasy, transmisje nabożeństw Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz Modlitwy Różańcowej. Każdy dzień na antenie RDN kończyć będą Studio Pielgrzymkowe oraz Apel Jasnogórski.

Posłuchaj Zbigniewa Szostaka:

 

Grzegorz Golec