Tarnów: Koncert Michała Sołtana z udziałem reporterki RDN [ZDJĘCIA]

 

Multiinstrumentalista Michał Sołtan zagrał i zaśpiewał podczas czwartego dnia festiwalu „Tarnów Polskiej Piosenki”.

Zanim jednak wystąpił on na scenę na tarnowskim Rynku, wraz z grupą młodych muzyków przeprowadził warsztaty muzyczne. -Była to dla nas niezwykła przygoda – mówią uczestnicy zajęć. -Kiedy słuchałem w internecie utworów prezentowanych przez artystę, sam chciałem kiedyś tego spróbować. Ostatnio interesował mnie nawet temat loopstation. Warsztaty na pewno podniosły moje umiejętności muzyczne.

Kilku z nich wystąpiło podczas wieczornego koncertu. M.in na fagocie zagrała reporterka RDN Małopolska Agnieszka Kozioł. -Niesamowite wrażenie, jestem pod wrażeniem klimatu. Tarnowianie to taka publiczność, którą można sobie wymarzyć. Michał Sołtan też rewelacyjny muzyk, świetnie się mi z nim grało. Jestem bardzo szczęśliwa, że miałam taką możliwość wspólnego występu – dodaje Agnieszka Kozioł.

Michał Sołtan podczas występu na scenie tarnowskiego Rynku, wykorzystał kilka instrumentów do zaprezentowania swoich kompozycji. Jak mówi artysta tworzenie muzyki czasami przychodzi z dużą łatwością. -Wpadają do głowy dwa akordy. Za chwilę wpada tekst. I to się dzieje tak, że czasami pracuje nad jakimś utworem instrumentalnym bardzo długo z kwartetem smyczkowym, sekcją jazzową czy dętą. Jednak czasami to jest tak, że sam tekst i muzyka wpada samo – dodaje artysta.

Festiwal „Tarnów Polskiej Piosenki” organizowany jest przez radio RDN Małopolski i Tarnowskie Centrum Kultury. Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

Posłuchaj młodych muzyków

Posłuchaj Agnieszki Kozioł

Posłuchaj Michała Sołtana

Grzegorz Golec

Fot.: Adrian Bubisz, Grzegorz Golec