Tarnów/Żabno: Mieszkańcy chcą kupować wycinane drzewa – interwencja RDN

 

Mieszkańcy, którzy obserwują remont drogi wojewódzkiej Tarnów – Żabno pytają co się stanie z wycinanymi tam drzewami. Interwencja tego rodzaju trafiła do RDN Małopolska. Obserwatorzy dopytują czy drewno będzie można kupić. Okazuje się, że także lokalne firmy mogą być tym zainteresowane. Niektórym mieszkańcom żal, że drzewa są wycinane, inni dodają, że remont jest ważniejszy i czekają na poprawę bezpieczeństwa.

– Jestem za, żeby wycięli drzewa, bo na tej drodze jest dużo wypadków – mówi jedna z kobiet. Druga dodaje, że niektóre drzewa były już stare i remont to priorytet. Są też głosy mieszkańców, że drzewa powinny zostać albo powinno posadzić się nowe w innym miejscu.

Na trasie Tarnów – Żabno wycięto już ok. 200 drzew, najwięcej w okolicach Łęgu Tarnowskiego.

drzewa3

Jak informuje Roman Leśniak z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie mieszkańcy będą mogli kupić drewno, kiedy zostanie ogłoszony przetarg ofertowy.

Drzewa po wycince są składowane w naszym obwodzie i później jest ogłaszany przetarg ofertowy z podaną minimalną ceną za metr sześcienny. Kto da więcej, ten kupuje. Będzie to ogłoszone na naszej stronie internetowej ZDW oddziału w Tarnowie – dodaje.

drzewa2

Na razie nie ma daty ogłoszenia takiego przetargu. Może stać się to pod koniec lata. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie zapewnia, że nie będzie wycinki kilku drzew, które są na tej trasie pomnikami przyrody, a także na których znajdują się gniazda z małymi ptakami.

Posłuchaj mieszkańców:

Posłuchaj Romana Leśniaka:

 

Ewa Biedroń