Tarnów: Z wójta na prezydenta? Ze Skrzyszowa do Tarnowa?

 

Z wójta na prezydenta? Ze Skrzyszowa do Tarnowa? Nieoficjalnie mówi się, że Marcin Kiwior jest brany pod uwagę jako kandydat na szefa tarnowskiego samorządu w wyborach jesienią przyszłego roku. Jego nazwisko zaczęło się pojawiać na giełdzie po tym jak działacze zarówno opozycji a także prawicy zaczęli publicznie chwalić osiągnięcia niespełna 40-letniego samorządowca. Informacja dotarła także do mieszkańców Skrzyszowa.

– Ja jestem za. Nasz wójt się dobrze sprawdza, myślę, że byłby dobrym prezydentem. – Dużo pracuje dla gmin, widać jego pracę. – Ja też poparłbym jego kandydaturę – dodają skrzyszowianie.

Sam Marcin Kiwior jest zaskoczony kuluarową informacją o tym, że jest brany pod uwagę jako kandydat na prezydenta Tarnowa. W rozmowie z RDN przekonuje, że jest mu dobrze tam, gdzie jest.

– Inwestujemy, rozwijamy się, mamy mnóstwo projektów i wydarzeń. Świetnie się czuje na swojej funkcji, dobrze mi się tutaj pracuje, mam świetnych pracowników, zostaje tam gdzie jestem – tłumaczy wójt.

Co ciekawe, pochlebnie na temat Kiwiora wypowiadają się nie tylko politycy Platformy Obywatelskiej, z którą był kojarzony. Pozytywną opinię miała mu wystawić także jedna z posłanek Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce.

Posłuchaj mieszkańców Skrzyszowa:

Posłuchaj Marcina Kiwora:

 

Dorota Kunc/Agnieszka Kozioł