Bochnia: Zapiekankami zachęcali do wyjścia z domu niepełnosprawnych i nieaktywnych zawodowo

 

Stowarzyszenie Wiosna rozdawało w Bochni darmowe zapiekanki. Mogły je dostać osoby niepełnosprawne i nieaktywne zawodowo. Jest to forma kampanii informacyjnej na temat projektów realizowanych przez stowarzyszenie. Za jego pośrednictwem można zdobyć staż lub odbyć szkolenie zawodowe pod okiem trenera. Z kampanii skorzystali m.in. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łapanowie.

– Miło, że ktoś myśli o takich osobach jak my, daje coś za darmo, interesuje się tym, że osoby niepełnosprawne nie mają pracy i jej szukają – mówi Waldemar z WTZ Łapanów.

Katarzyna Wieczorek ze Stowarzyszenia Wiosna dodaje, że wcześniej darmowe zapiekanki były rozdawane w Chrzanowie, Olkuszu, Rabce, oraz w Myślenicach. Niewykluczone, że niebawem akcja zawita do kolejnych miejsc w Małopolsce.

– Przyjechaliśmy po to, żeby wyciągnąć z domów osoby niepełnosprawne, osoby młode mające problemy ze znalezieniem pracy, może czują się niedowartościowane i myślą że ich życie nie ma do końca sensu. Przyjechaliśmy po to, żeby pokazać że jest zupełnie inaczej – mówi Katarzyna Wieczorek.

Aktualnie Stowarzyszenie WIOSNA realizuje trzy duże projekty aktywizacji zawodowej, które mają pomóc przełamać bariery długotrwałego bezrobocia, niepełnosprawności i wieku: Wiosenny Inkubator Innowacji, Aktywni Potrzebni Kompetentni 30+ oraz Wiosenna Akademia Możliwości.

Posłuchaj:

 

Paweł Michalczyk