Nowy Sącz: Wiśniowski mistrzem Sufigs Ligi Orlika [ZDJĘCIA]

 

Poznaliśmy mistrza powiatu nowosądeckiego w amatorskiej odmianie piłki nożnej. Najlepsza w Sufigs Lidze Orlika okazała się drużyna Wiśniowskiego. Podczas uroczystej gali w klubie Event wręczono nagrody i puchary.

Tegoroczne rozgrywki cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że podzielono je na Ekstraklasę i I ligą. W obu grupach toczyła się zacięta walka i do ostatniej kolejki ważyły się losy zwycięstwa. Mistrzem Ekstraklasy został Wiśniowski. Klasę zespołu potwierdziły też indywidualne nagrody. Paweł Kociołek był najlepszym strzelcem (57 bramek) i zwyciężył w punktacji kanadyjskiej (najwięcej goli i asyst), Adam Tumidaj miał najwięcej asyst (22).

Zwycięstwo w I lidze i awans do Ekstraklasy przypadło ekipie Sandecja Old Boys. Królem strzelców był znany doskonale kibicom piłki nożnej Arkadiusz Aleksander, autor 52 bramek. Były zawodnik między innymi Sandecji Nowy Sącz, Arki Gdynia i Olimpii Grudziądz, wygrał też klasyfikację kanadyjską. Najwięcej asyst w I lidze miał Mateusz Pazgan z drużyny Desperados.

Tabela końcowa Ekstraklasy:

1. Wiśniowski
2. Q-Graf
3.  Gold Team

Tabela końcowa I ligi:

1. Sandecja Old Boys
2.  Brzezna
3.  Desperados

Radio RDN Nowy Sącz patronowało wydarzeniu.

Posłuchaj zawodników Wiśniowskiego:

Posłuchaj Łukasza Frączka, organizatora Sufigs Ligi Orlika:

Posłuchaj Artura Olchawę z firmy Sufigs, głównego sponsora rozgrywek:

Posłuchaj starostę Marka Pławiaka:

Krzysztof Niedzielan