Tarnów: Lawina mandatów po weekendowej kontroli prędkości

 

Ponad 300 mandatów za zbyt szybką jazdę, 5 zatrzymanych praw jazdy i 4 nietrzeźwych, którzy spowodowali wypadki i stłuczki. To dane z weekendowej akcji ‚Prędkość’ na tarnowskich drogach.

– Jedna osoba w Skrzyszowie na sygnał policjantów, by zatrzymać się do kontroli, uciekła. Okazało się, że miała ponad półtora promila alkoholu. Kierowca może stracić prawo jazdy na 3 lata, grozi mu też co najmniej 5 tys. zł grzywny. Może też trafić na 2 lata do więzienia – mówi Paweł Klimek, rzecznik Policji w Tarnowie.

Jeden z pijanych rowerzystów z ponad 3 promilami alkoholu przewrócił się na Mościckiego. Przewieziony do szpitala, uciekł. To nie jedyne zdarzenie z pijanymi kierującymi w weekend.

Jedną z osób jest też kierowca osobówki, który jadąc z brawurową prędkością, uderzył na Lwowskiej przy rondzie w latarnię. Zniszczył samochód. Miał prawie 4 promile – dodaje rzecznik Policji.

Wypadek spowodował też siedemdziesięciokilkuletni kierowca, który na ulicy Słonecznej wyprzedzając, potrącił 23-letniego pieszego na pasach.

Posłuchaj Pawła Klimka:

 

Jadwiga Kozioł