Diecezja: 23 lipca w parafiach zostanie przeprowadzona Akcja św. Krzysztof

 

Będą nie tylko modlić się za kierowców i podróżujących ale i wspierać działania w zakresie transportu misjonarzy. 23 lipca w diecezji tarnowskiej zostanie przeprowadzona Akcja św. Krzysztof z okazji wspomnienia patrona kierowców. – Wszystko po to, aby było bezpieczniej na naszych drogach – mówi ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz kierowców.

W niektórych parafiach będzie przygotowana specjalna liturgia mająca na celu promocję dobrego, bezpiecznego poruszania się po drogach, będą specjalne kazania mówiące o tym, ale także będziemy mogli za każdy bezpieczny kilometr jazdy podziękować Bogu przez złożenie ofiary 1 grosza za każdy bezpieczny kilometr na rzecz MIVA Polska – mówi ks. Migacz.  – To organizacja wspierająca misjonarzy, kupująca im środki transportu tak aby mogli głosić ewangelię, tam gdzie trudno jest dojechać – przypomina.

Duszpasterstwo Kierowców Diecezji Tarnowskiej 25 lipca z racji wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa będzie ponadto wspólnie z policją prowadzić akcję na drogach dotyczącą bezpieczeństwa. Na jednej z tras powiatu tarnowskiego policjanci wspólnie z kapłanem będą również promować modlitwę do św. Krzysztofa i przypominać kierowcom o zasadach bezpieczeństwa.

Wspólnie z Fundacją Akademia Bezpieczeństwa będą również przygotowane plakaty przypominające o bezpiecznym zachowaniu na drogach.

W intencji ofiar wypadków 25 lipca w Sanktuarium w Zabawie będzie sprawowana Msza św. W tej miejscowości znajduje się pomnik Przejście upamiętniający osoby, które zginęły na drogach.

Posłuchaj ks. Damiana Migacza:

 

Małgorzata Miczek – Zabawa