Tarnów: Dojazd do hali Jaskółka z zastrzeżeniami

 

Część mieszkańców Mościc i radni mają zastrzeżenia do inwestycji drogowych przy modernizowanej hali Jaskółka. Ta duża i kosztowna tarnowska inwestycja, według nich, nie ma odpowiednio zaplanowanego dojazdu i parkingów. Pokazują swoje propozycje. Te mają zapewnić komfort i bezpieczeństwo, szczególnie w czasie większych imprez sportowych.

Wciąż nie możemy pogodzić się z wysoką kwotą prawie 59 milionowej inwestycji, zwłaszcza że projekty drogowe są słabo przygotowane – mówi Jacek Łabno, radny Prawa i Sprawiedliwości. – Ten dojazd jest słabej jakości, parkingi przy hali Jaskółka nie obejmują nawet parkingów dla autobusów. To jest niedopuszczalne. Osoby niepełnosprawne będą przyjeżdżały nie tylko prywatnymi autami, ale też autobusami, więc trzeba zmodyfikować obszar parkingowy – dodaje radny.

Stowarzyszenie Po prostu Razem, w porozumieniu między innymi z radnym Jackiem Łabno, ma własny pomysł na rozwiązania drogowe w pobliżu modernizowanej hali. To na przykład rondo między stadionem żużlowym a wiaduktem. – Przydałoby się nowe połączenie drogowe, które by przecinało obecny stadion lekkoatletyczny. Prezydent mówi, że i tak będzie budowany od nowa, dlatego może być przeniesiony. Można wyeliminować też korty tenisowe przy samej hali, bo one są niepotrzebne. Projekt jest stosunkowo prosty do zrealizowania, ale konieczny, bo hala jaskółka to gigantyczny wydatek – uzupełnia Łabno.

moscice-propozycja

Czekamy na odpowiedź miasta w tej sprawie. Tymczasem odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli tarnowskiego magistratu z wykonawcą hali Jaskółka. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że koszty inwestycji mogą być większe. Rzeczniczka Urzędu Miasta jednak informuje, że wszystko przebiega według dotychczasowych planów.

Posłuchaj Jacka Łabno:

 

Patrycja Wolnik