Limanowa: Burmistrz rozbuduje cmentarz, jeśli dołoży się wójt

 

Miasto Limanowa rozbudowuje miejski cmentarz, ale chce żeby do nekropolii dopłaciła gmina. Konflikt między włodarzami sąsiadujących samorządów wciąż nie został rozwiązany.

Burmistrz Limanowej, Władysław Bieda, jest przekonany, że gmina Limanowa powinna pokryć część kosztów rozbudowy cmentarza. Prowadzenie nekropolii, z której mogą korzystać mieszkańcy jest obowiązkiem każdego samorządu.

Wystąpiliśmy do wójta, aby uczestniczył finansowo w tej rozbudowie, dlatego że jedna trzecia pochówków jest z terenu gminy Limanowa. Nie chodzi nam tutaj o dofinansowanie bieżących działań na cmentarzu, bo miasto się tym zajmuje. Nie mamy jeszcze ostatecznej odpowiedzi od wójta – zaznacza Władysław Bieda.

Jeszcze kilka tygodni temu wójt gminy Limanowa, Władysław Pazdan, przekonywał, że nie zna przypadku, w którym jeden samorząd inwestowałby na terenie innego samorządu. Cmentarz przy ul. Bronisława Czecha jest powiększany o przylegającą działkę. Oprócz utwardzenia alejek prowadzących do kwater, miasto odwadnia teren.  Rozbudowa cmentarza powinna zakończyć się w sierpniu.

Posłuchaj Władysława Biedy:

 

Maria Mółka