Tarnów: Zdewastowany most na Wątoku – interwencja RDN

 

Stary most na Wątoku w Tarnowie, może stać się przyczyną tragedii – alarmują mieszkańcy i proszą Radio RDN o interwencję w tej sprawie. Zardzewiały, dziurawy, ze spróchniałymi drewnianymi belkami jest niezabezpieczony. Nie ma nawet tabliczki informującej o zagrożeniu.

 Resztki mostu nadają się do szybkiej rozbiórki, jednak nikt się tym nie interesuje – mówi mieszkaniec Tarnowa, który zwrócił się do Radia RDN Małopolska z interwencją w tej sprawie.

– Jest tam mnóstwo drewnianych belek, które się poodrywały. Nie istnieją żadne zabezpieczenia, uszkodzone są zardzewiałe poręcze. Każdy może tam podejść i wejść na ten most. Wystarczy chwila nieuwagi, jakieś wybryki dzieci i może dojść do nieszczęścia. Ktoś zapomniał zabezpieczyć ten teren, nawet prowizorycznie – dodaje tarnowianin.

most-przemyslowa-1

Most przy ulicy Przemysłowej w Tarnowie prowadzi do zakładu remontowego, jednej ze spółek kolejowych. Po interwencji reportera RDN, tarnowski magistrat zainteresował się sprawą. Jak mówi rzecznik prezydenta Daniela Motak, miejsce doraźnie zabezpieczy Straż Miejska

– Po sygnale postanowiliśmy natychmiast zareagować. Patrol Straży Miejskiej ma zabezpieczyć taśmą ten teren. Ma to niejako odstraszyć osoby, które odważyły by się wejść na tę przeprawę. Równocześnie zwróciliśmy się listownie do krakowskiego oddziału PKP, by ten zainteresował się zdewastowanym i zardzewiałym mostem. Żeby zabezpieczyło ten teren właściwie – dodaje rzeczniczka.

W najbliższych dniach urzędnicy sami będą też kontrolować, czy teren został właściwie oznaczony i zagrodzony.

Posłuchaj mieszkańca Tarnowa:

Posłuchaj Danieli Motak:

 

Grzegorz Golec