Diecezja: Rekolekcje „Uzdrowienie po aborcji”

 

Po raz pierwszy w diecezji tarnowskiej odbędą się rekolekcje dla osób, które mają doświadczenia związane z aborcją. To zaproszenie nie tylko dla kobiet, ale też ich partnerów, osób, które zmusiły do takiego zabiegu, a także do rodzeństwa czy personelu medycznego.

Uczestnikom zapewniona jest dyskrecja, bo organizatorzy nie podają miejsca rekolekcji. W spotkaniu mogą uczestniczyć także osoby niewierzące.

Do Tarnowa przyleciała z USA siostra Maksymiliana Kamińska, która w Chicago prowadzi poradnię po aborcji ‚Rachel”.

– Do poradni najczęściej zgłaszają się osoby, u których to wszystko pęka, to napięcie. Po latach dopiero kiedy cierpienie jest już nie do zniesienia, wtedy te osoby zgłaszają się do poradni. Czasami może to być po trzydziestu latach, czasami po czterdziestu. Najstarsza pacjentka, która dokonała 5 aborcji, zgłosiła się w wieku 83 lat. Po tylu latach dla niej największym cierpieniem była kwestia , co się dzieje z tymi dziećmi – mówi siostra Maksymiliana.

Siostra Maksymiliana będzie jedną z prowadzących rekolekcje w diecezji tarnowskiej. W tym gronie znajdzie się także kapłan oraz kobieta, która jest po aborcji. Jak dodaje zakonnica aborcja rzutuje na całe życie. Każdy przypadek jest indywidualny.

– Najważniejsze jest, żeby ta kobieta się otworzyła, opowiedziała historie swojego życia,. Żeby nie bała się też zmierzyć ze swoimi aborcjami, których właśnie najczęściej się boi. To wszystko doprowadza później do tego, żeby sama sobie wybaczyła, bo to jest najtrudniejsze – dodaje siostra.

Rekolekcje są organizowane pod patronatem Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Odbędą się od 4 do 6 sierpnia. Ponadto od 11 do 13 sierpnia zostają zorganizowane rekolekcje dla rodziców, którzy stracili dziecko wskutek poronienia. Wcześniej trzeba się zgłosić. Zapisy przyjmuje siostra Małgorzata – nr tel. 730 278 555.

 

Posłuchaj Maksymiliany Kamińskiej:

 

Ewa Biedroń