Tarnów: Grecja i Hiszpania w tym roku oblegane

 

Grecja i Hiszpania – właśnie te kierunki na urlop najchętniej wybierają w tym roku tarnowianie. Po zamachach terrorystycznych zdecydowanie mniejszym powodzeniem cieszą się Egipt, Tunezja i popularna w ostatnich latach Turcja.

Anna Jarosz-Januś z jednego z tarnowskich biur podróży zauważa, że tego lata turyści najchętniej wybierają europejskie kierunki swoich wyjazdów. – W naszym biurze w tym roku szczególną popularnością cieszą się kierunki europejskie czyli Grecja, Hiszpania, Portugalia. Również Bułgaria cieszy się sporym zainteresowaniem. Takie kraje jak Egipt, Turcja, Tunezja w tym roku mają zdecydowany spadek. Dużo mniejsze zainteresowanie niż w latach ubiegłych – dodaje Jarosz – Januś.

Reporterka RDN zapytała tarnowian gdzie chętnie spędziliby swój urlop.  – W Polsce, bo bliżej. Łatwiej dojechać.
– W naszym kraju jest bardzo dużo turystycznych miejsc, które warto obejrzeć. Po prostu pojechałabym za granicę, bo byłam już w paru miejscach w Polsce. – Pojechałabym za granicę. Wydaje mi się, że tam jest ciekawiej, dużo więcej możliwości i więcej rzeczy do zobaczenia – mówią mieszkańcy.

Przed każdym zagranicznym wyjazdem dobrze jest sprawdzić aktualną sytuację w kraju, do którego jedziemy i zabezpieczyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ. Polecamy również zapoznać się z aktualną listą ostrzeżeń dla podróżujących publikowaną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Posłuchaj Anny Jarosz – Januś:

Posłuchaj tarnowian:

 

Martyna Brzeska