Szczurowa: Prawie 4 miliony złotych unijnej dotacji dla gminy [WIDEO]

 

Prawie 4 mln złotych otrzyma gmina Szczurowa ze środków europejskich na infrastrukturę drogową i Strefę Aktywności Gospodarczej. Pozwolenie na budowę otrzymał właśnie pierwszy inwestor, który wykupił 5 hektarów w ponad 17 hektarowym obszarze strefy. Jesienią planuje rozpocząć prace.

To duża szansa dla rozwoju gminy – powiedział na antenie RDN w programie Słowo za Słowo wójt Szczurowej Marian Zalewski.  – Aktualnie jest budowa drogi. Wykonana jest już kanalizacja, doprowadzona woda. Wykonawca głównie koncentruje się na infrastrukturze tej strefy. Uzbrojenie strefy przy okazji pozwoli na inwestowanie wokół niej. Mam nadzieję, że nie będzie to tylko strefa, ale też wizytówka gminy. Że stanie się miejscem, gdzie turysta będzie mógł się zatrzymać i zapoznać z ofertą gminy i m.in. agroturystyką – powiedział wójt.

Strefa Aktywności Gospodarczej w rejonie Szczurowej to docelowo kilkaset miejsc pracy, to także wpływy do budżetu, co jak podkreśla wójt Marian Zalewski, ma poprawić jakość życia mieszkańców.

Posłuchaj Mariana Zalewskiego:

Małgorzata Miczek – Zabawa