Tarnów: Zdewastowany most na Wątoku zabezpieczony – interwencja RDN

 

Kolejna udana interwencja reporterów RDN Małopolska. Tarnowski magistrat zainteresował się zdewastowanym mostem na Wątoku przy ulicy Przemysłowej. Mimo że jest on własnością jednej ze spółek PKP, został on doraźnie zabezpieczony przez Straż Miejską.

Samorząd kontaktował się z przedstawicielami kolei, by Ci zajęli się sprawą – podkreśla rzecznik prezydenta Daniela Motak. – Zwróciliśmy się z pisemną prośbą do kolei, aby Ci zabezpieczyli teren. Chcemy aby poinformowali o samym fakcie zabezpieczenia uszkodzonego mostu i kiedy to nastąpi. Ze względu że sprawa jest pilna, odbyła się również rozmowa telefoniczna. Ze strony tarnowskiego magistratu tyle mogliśmy zrobić. Dodam jeszcze że teren niezwłocznie po zgłoszeniu został zabezpieczony przez Straż Miejską – mówi.

Most przy ulicy Przemysłowej, przed kilkudziesięcioma laty prowadził tor do pobliskiego tartaku. Jednak w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia zakład drzewiarski zrezygnował z usług kolejowych, a tory zostały rozebrane. Most jeszcze przez kilka lat służył pracownikom PKP, jednak nie był on remontowany.

Posłuchaj Danieli Motak:

 

Grzegorz Golec