Diecezja Tarnowska: Wierni modlą się o bezpieczeństwo na drogach

 

Akcja pod nazwą Święty Krzysztof dziś w Diecezji Tarnowskiej. – Wierni modlą się o bezpieczeństwo na drogach – mówi ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz kierowców.

– W każdej parafii będzie można nie tylko modlić się za kierowców, za siebie, ale także pomyśleć o tym, jacy jesteśmy jako chrześcijanie na drogach. W niektórych parafiach będzie przygotowana specjalna Liturgia mająca promować dobre, bezpieczne poruszanie się po drogach, czy specjalne kazania mówiące o tym – powiedział RDN ks. Migacz.  

W ramach akcji będzie można również przekazać ofiarę na 1 grosza za każdy bezpieczny kilometr na rzecz MIVA Polska – organizacji wspierającej misjonarzy m.in. w zakupie środków transportu.

Natomiast w Dniu św. Krzysztofa, 25 lipca w diecezji tarnowskiej będzie obchodzony Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Będzie mu towarzyszyć akcja Dzień bez mandatu, która w Tarnowie będzie zorganizowana przy ul. Tuchowskiej, na pętli z autostradą A4. Od 9.30 kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia zamiast mandatu wezmą udział w rozmowie pouczającej z policjantem i duszpasterzem kierowców ks. Damianem Migaczem.

Będą wręczane również znaczki KRZYŚ przypominające o zachowaniu trzeźwości i rozwagi na drodze wraz z Dekalogiem i Modlitwą Kierowcy.

W intencji ofiar wypadków i ich rodzin 25 lipca w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie będzie sprawowana Msza św. W tej miejscowości znajduje się pomnik Przejście upamiętniający ofiary ruchu drogowego.

Posłuchaj ks. Damiana Migacza:

 

Małgorzata Miczek – Zabawa