Tarnów: Młodzież z Ukrainy poznawała polską kulturę

 

Młodzież z Ukrainy odkrywała piękno naszego regionu i kraju podczas dwutygodniowej kolonii. Tarnowska Fundacja Dobro Sąsiedzkiej Współpracy we współpracy z OHP już po raz 12 poprowadziła projekt pt. Aktywna promocja historii, kultury i języka polskiego dla młodzieży polonijnej z Ukrainy.

Podczas pobytu młodzi prezentowali swój repertuar śpiewów i tańców ukraińskich w Domach Pomocy Społecznej, na zakończenie także dali popis swoich umiejętności władzom miasta i wszystkim zaproszonym gościom. – Naprawdę bardzo podoba mi się ta kolonia. Nie pierwszy rok przyjeżdżam do Tarnowa i zawsze jest bardzo miło i przyjemnie. Podoba mi się wszystko. Polska jest piękna!
Byliśmy na basenie. Pojechaliśmy do Sandomierza, Bochni i Krakowa. Zwiedzaliśmy Tarnów. Byliśmy na różnych wycieczkach i występach. Wszystko było super – mówili młodzi.

uk

Podczas kolonii młodzież poznawała polską kultury, uczyła się języka, miała także spotkania z psychologiem. Nie zabrakło też mnóstwa atrakcji i różnych wycieczek krajoznawczych. Tarnów odwiedziło 50 młodych z różnych miast Ukrainy.

Posłuchaj młodych:

 

Agnieszka Kozioł