Nowy Sącz: Jarosław Gowin podał datę reformy polskich uczelni [WYWIAD]

Czy trudniej będzie zostać magistrem i dostać się na na studia? Między innymi takie pytania zadają sobie wszyscy zainteresowani zapowiadaną reformą o szkolnictwie wyższym i nauce.

Autorem planowanych zmian jest Jarosław Gowin. Wicepremier powiedział w Nowym Sączu reporterowi RDN, że prace z nimi związane będą gotowe po wakacjach:

– Polskie uczelnie mogą kształcić studentów na wyższym poziomie. Musimy odejść od masowości i złego nawyku zaniżania wymagań. Z drugiej strony potrzebujemy badań na najwyższym poziomie bo nauka musi być kołem zamachowym dla polskiej gospodarki.

Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowuje nowe rozwiązania dla polskich uczelni w porozumieniu z naukowcami. W konsultacjach na ten temat wzięło już udział około 7 tysięcy naukowców z naszego kraju. Prace zakończą się we wrześniu.

W Nowym Sączu wicepremier gościł na inauguracji pierwszego roku działalności Małopolskiego Uniwersytetu Seniora. W sobotę (22.07.2017) oficjalnie zakończyły się zapisy na zajęcia, spotkania i wykłady związane z tą uczelnią. Jednak organizatorzy tych spotkań mają jeszcze miejsca dla chętnych. Można się z nimi skontaktować telefonicznie: 792-951-234 lub 603-513-995. Dotychczas zgłosiło się 70 osób.

Posłuchaj Jarosława Gowina:

Posłuchaj całej rozmowy z wicepremierem. Prowadził ją Kuba Węgrzyn.