Tarnów: W dniu patrona kierowców policjanci przypominają o bezpieczeństwie

 

Bezpieczny kierowca to taki, który nie przekracza dozwolonej prędkości, korzysta z pasów bezpieczeństwa, dba o swoich pasażerów, nie korzysta z telefonu i przede wszystkim jest osobą trzeźwą. Tak w skrócie tarnowska drogówka podsumowuje najważniejsze rzeczy, których kierowcy nie tylko dzisiaj, ze względu na dzień swojego patrona, ale na co dzień, powinni przestrzegać.

– Prędkość jest cały czas jednym z tych elementów, gdzie niedostosowanie się do przepisów, sytuacji panującej na drodze i umiejętności kierowcy powoduje błędy. Niestety to one przekładają się na kolizje i wypadki – mówi Zofia Kukla, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Tarnowie. – W takiej porze jak teraz musimy też brać pod uwagę pogodę za oknem. Nasz organizm inaczej reaguje, kiedy temperatura przekracza 30 stopni. Nawet klimatyzacja w takich wypadkach nie pomaga. Kiedy są wysokie temperatury obserwujemy znaczny wzrost kolizji i wypadków – dodaje.

My tymczasem przypominamy, że dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych. Z tej okazji tarnowska drogówka organizuje dzień bez mandatów. Wraz z duszpasterzem kierowców ks. Damianem Migaczem zamiast karać za drobne wykroczenia, będą pouczać i rozdawać znaczki KRZYŚ, które mają przypominać o rozwadze na drodze.

Posłuchaj Zofii Kukli:

 

Marta Tarnowska