Tarnów: Zamiast mandatu pouczenie i obrazek z modlitwą kierowcy

 

Zamiast mandatu za niewielkie wykroczenia – miłe pouczenie i obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa. Takie niespodzianki czekały na kierowców w Tarnowie przy ul. Tuchowskiej. Kierujący nie ukrywali zdziwienia, gdy tuż po kontroli zjawiał się ksiądz i wręczał im upominek.

Kierowców pouczał ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz kierowców: Szczęść Boże! Dzisiaj jest św. Krzysztofa, dziękujemy za bezpieczeństwo na drodze – mówił w rozmowie z kierowcami, którzy nie ukrywali zdziwienia widząc kapłana razem z policjantami. – Właśnie patrzę i myślę co tu ksiądz robi między wami, a tu piękna sprawa! To mi się podoba. Tak jakoś człowiek to inaczej odczuwa, inaczej to przyjmuje. Bardzo pięknie, podoba mi się to – powiedział jeden z kierowców.

akcja1

Kierowcy są trochę zdziwieni, ale ponieważ jest to dzień bezpiecznego kierowcy to my chcemy zachęcać, żeby to by dzień bezpiecznego i życzliwego kierowcy i taki właśnie jest cel naszej wspólnej profilaktyki – mówi Zofia Kukla,  zastępca naczelnika tarnowskiej drogówki.

Akcja św. Krzysztofa, którą dzisiaj promujemy ma na celu rozprowadzić modlitwę do św. Krzysztofa tak żeby kierowcy mogli modlić się za siebie nawzajem, ale także promować bezpieczeństwo ruchu drogowego i uświadamiać, że jesteśmy chrześcijanami na drodze – podkreśla ks. Damian Migacz.

Akcję z okazji wspomnienia św. Krzysztofa oraz Dnia Bezpiecznego Kierowcy przeprowadzili Policjanci Ruchu Drogowego wraz z Diecezjalnym Duszpasterzem Kierowców ks. Damianem Migaczem.

Posłuchaj uczestników akcji:

Posłuchaj Zofii Kukli:

Posłuchaj ks. Damiana Migacza:

 

Agnieszka Kozioł