Tarnów: Opóźnia się otwarcie kompleksu lekkoatletycznego na stadionie Błękitnych

 

Wykonawca miał zakończyć prace w poniedziałek, 24 lipca. Jak wyjaśnia dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Edward Rusnarczyk, opady deszczu zmusiły go do przerwania robót. Jak dodaje, ten etap prac musi być prowadzony przy słonecznej pogodzie.

– Sztucznych nawierzchni i malować linii nie można jeżeli są opady deszczu. Wykonawca nie może zakończyć wszystkich robót. Jeżeli będzie dzisiaj i jutro pogoda, to prawdopodobnie w czwartek obiekt będzie gotowy. Płyta boiska piłkarskiego jest już zrobiona. Jeden dzień potrwa montaż wszystkich urządzeń lekkoatletycznych – mówi. 

Zainteresowanie treningami na obiekcie jest duże. – Od kilku dni rezerwujemy miejsca dla sportowców, dla piłkarzy najmłodszych i trochę starszych, lekkoatleci także chcieli pobiegać jeszcze przed wyjazdem na obóz, ale nie udało się tego zrobić – zaznacza dyrektor TOSiRu Edward Rusnarczyk.

Modernizacja stadionu Błękitnych trwała blisko dwa lata i kosztowała około 7 milionów złotych. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowane jest na koniec września.

Posłuchaj Edwarda Rusnarczyka:

 

Grzegorz Golec