Tarnów: Pracownicy ZPS mają swojego kandydata na prezesa?

 

Kto zastąpi Artura Asztabskiego na stanowisku prezesa Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie? Konkurs trwa do najbliższego poniedziałku a miasto nie chce jeszcze mówić o ofertach. Jak jednak udało się nieoficjalnie dowiedzieć reporterowi RDN, jednym z kandydatów ma być lekarz Jarosław Kolendo, który od kilku lat pracuje w tamtejszej poradni ortopedycznej.

Kolendo ma poparcie wśród dużej grupy pracowników przychodni. Z własnej inicjatywy zbierają podpisy pod listem skierowanym do prezydenta Tarnowa, bo uważają, że przychodnią powinna kierować osoba, która jest jej pracownikiem.

Kandydaci mają czas do końca lipca na składanie ofert – mówi Daniela Motak, rzecznik tarnowskiego magistratu. – Pisemne zgłoszenia na to stanowisko nadal można składać, termin mija 31 lipca – dodaje.

Magistrat nie chce na razie podać czy i ile ofert wpłynęło w ramach konkursu. – Kiedy zamkniemy przyjmowanie ofert, wtedy poinformujemy ile osób się zgłosiło – mówi rzecznik.

Nazwisko nowego prezesa Zespołu Przychodni Specjalistycznych przy ulicy Marii Curie Skłodowskiej najprawdopodobniej poznamy w połowie sierpnia.

Posłuchaj Danieli Motak:

 

Grzegorz Golec, Patrycja Wolnik

Poczytaj więcej:

Tarnów: Odwołany szef Zespołu Przychodni Specjalistycznych zabiera głos