Nowy Sącz: Jak będziemy poruszać się podczas budowy mostu heleńskiego?

 

Jak będzie wyglądała przeprawa przez rzekę Dunajec podczas remontu mostu heleńskiego? To jeden z najbardziej pożądanych tematów przez mieszkańców os. Helena, ale i nie tylko. Jednak, jak skarży się Tadeusz Potoczek, przewodniczący Zarządu Osiedla, nikt mieszkańcom nie chce udzielić takiej informacji.

Jestem bardzo rozczarowany, bo ludzie przychodzą do mnie i codziennie pytają się, jak będzie wyglądała skomunikowanie osiedla Helena z centrum miasta podczas przebudowy mostu heleńskiego. Niestety nie możemy się doczekać żadnej informacji ze strony urzędu miasta –  zaznacza w rozmowie z RDN Nowy Sącz Tadeusz Potoczek.

potoczek

Informacji od prezydenta miasta dotyczącej przeprawy przez Dunajec podczas rozbiórki i budowy mostu heleńskiego domaga się Józef Hojnor. Radny PO po raz kolejny próbował wprowadzić taki punkt do porządku obrad sesji Rady Miasta Nowego Sącza. Bezskutecznie…

Z przykrością stwierdzam, bo sytuacja znowu się powtarza – PiS nie chce informować w tej sprawie, że miasto jest po prostu kompletnie nieprzygotowane. Gdyby posiadało taki plan, to już dawno podany by został do publicznej wiadomości – zaznacza Hojnor.

hojnor

Z osądem radnego Platformy Obywatelskiej nie zgadza się Przemysław Gawłowski,  przewodniczący Klubu PiS i Dla Miasta.

Tu musi się wypowiedzieć wykonawca, tu muszą się wypowiedzieć eksperci. To wszystko trzeba dokładnie przemyśleć, a i tak pewnie wszystkich nie zadowolimy – mówi Gawłowski.

gawlowski

Ostatecznie podczas sesji radny Hojnor problem przeprawy przez Dunajec zgłosił w formie interpelacji. Odpowiedź na pytanie otrzyma od prezydenta miasta na piśmie najpóźniej do dwóch tygodni.

Posłuchaj Józefa Hojnora:

Posłuchaj Tadeusza Potoczka:

Posłuchaj Przemysława Gawłowskiego:

 

Janusz Bobrek