Tarnów: MPK wzbogaci się o nowe autobusy

 

Wszystkie niskopodłogowe i z klimatyzacją. Już za rok w Tarnowie pojawią się nowe autobusy – obiecuje prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Nowoczesne pojazdy zastąpią m.in. stare wysłużone jelcze.

Tarnowianie, z którymi rozmawiała reporterka RDN mówią, że tabor MPK prosi się o wymianę.  – Te nowsze modele już dawno powinny być w obiegu, ale lepiej później niż wcale. – Autobusy powinny mieć wygodne wejście, zwłaszcza dla osób takich jak ja, która chodzi o lasce. – Wydaje mi się, ze duża część naszych autobusów nie ma klimatyzacji, to bardzo męczące – mówią.

Choć prezes tarnowskiego MPK Jerzy Wiatr zapewnia, że mieszkańcy będą zadowoleni z nowych pojazdów, oficjalnie dotacja nie została jeszcze przyznana. – Staramy się o dofinansowanie 40 pojazdów. Pierwsze pięć, które zamówiliśmy w ramach wkładu własnego, są już w produkcji i trafią do nas w październiku. Pozostałe powinny do nas trafić w pierwszej połowie przyszłego roku. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć bardzo dobrej jakości komunikację, jedną z najlepszych w Polsce.

MPK o dofinansowanie stara się z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Już wiadomo, że pierwsze pięć nowych autobusów to produkcja firmy Scania model CityWide. Nie wiadomo jednak jakiej marki będą dofinansowane pojazdy.

Posłuchaj mieszkańców:

Posłuchaj Jerzego Wiatra:

 

Marta Tarnowska