Diecezja Tarnowska: Rekolekcje dla osób, które mają doświadczenia związane z aborcją

 

Są jeszcze wolne miejsca na organizowane po raz pierwszy w diecezji tarnowskiej rekolekcje Winnica Racheli. To propozycja dla osób, które mają doświadczenia związane z aborcją. Ponadto organizowane są rekolekcje przeznaczone dla cierpiących z powodu utraty dziecka na skutek poronienia.

To propozycja nie tylko dla kobiet, ale też ojców, rodzeństwa takich dzieci, osób, które zmusiły do tzw. zabiegu czy personelu medycznego. Uczestnikom zapewniona jest dyskrecja – mówi ks. Artur Ważny, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, który organizuje rekolekcje.

– Pełna dyskrecja, życzliwość, fachowość, także urok miejsca w którym to się odbędzie. Nie mówimy gdzie to się odbędzie, po to żeby zapewnić pełną dyskrecję tym osobom, które często noszą głęboki wstyd i upokorzenie w sobie. Miejsce będzie sprzyjać temu żeby wyzwolić z siebie ducha – mówi ks. Ważny.

Ten problem dotyczy każdego, kto w jakikolwiek sposób zetknął się z aborcją, czy świadomie zawinił, czy też jest ofiarą – zwraca uwagę duszpasterz.

Rozmawiałem przez telefon z pewną kobietą kiedy zażyła tabletkę Dzień po, po tym wszystkim za godzinę zaczęły się wyrzuty sumienia. Modliliśmy się oboje przez telefon żeby się nic nie stało. Następnego dnia przyjechała z tym chłopakiem i modliliśmy się razem. Zawiesiła mi się na szyi i tak się mocno wtuliła jak dziecko pobite i modliliśmy się żeby się nic nie stało i Pan Bóg uratował to dziecko i chrzciłem je – powiedział w rozmowie z RDN ks. Artur Ważny.

W spotkaniu mogą uczestniczyć także osoby niewierzące.

Rekolekcje Uzdrowienie po aborcji odbędą się od 4 do 6 sierpnia, natomiast rekolekcje Uzdrowienie po poronieniu od 11 do 13 sierpnia.

Zapisy przyjmuje i dodatkowych informacji udziela siostra Małgorzata – nr tel. 730 278 555.

Posłuchaj ks. Artura Ważnego:

 

Małgorzata Miczek – Zabawa

rekolekcje

uzdrowienie-po-poronieniu