Tarnów: W odnowionym Centrum Sztuki Mościce będzie sala widowiskowa

 

Odnowione Centrum Sztuki Mościce doczeka się wreszcie nowoczesnej sali widowiskowej. Polepszenie akustyki, oświetlenia i mechanika sceny to nie wszystkie udogodnienia, które w niedługim czasie zostaną wprowadzone. Sala będzie także przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Powstaną specjalne podjazdy, pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących oraz udogodnienia związane z audiodeskrypcją dla osób niewidomych.

– Kilka lat temu skończyliśmy przebudowę Centrum z pominięciem właśnie sali widowiskowej i sceny. Patrząc na całość budynek pięknie odnowiony, działa bardzo sprawnie natomiast ta scena nie została przygotowana ponieważ wtedy brakło nam pieniędzy. Przyszedł ten cudowny moment, że dostaliśmy dofinansowanie na modernizację tej sali – mówi Agnieszka Kawa, dyrektor Centrum Sztuki Mościce.

Dyrektor zapewnia, że poprawi się komfort widzów i artystów występujących na scenie, a także jakość oraz bezpieczeństwo pracy całej załogi. Obecnie ogłaszane są przetargi na zakres budowlany. Koszt remontu to ponad 8 mln zł, z czego prawie 6,5 zostanie dofinansowane z urzędu marszałkowskiego i z funduszy europejskich. Prace zaczną się w najbliższym możliwym terminie i potrwają ok. pół roku.

Posłuchaj Agnieszki Kawy:

 

Agnieszka Kozioł