Krynica: Ponad 3,5 tys. młodych przyjechało na Synaj w Krynicy

Nie przyszliśmy się tu opalać, tylko spotkać z Bogiem – usłyszała nasza reporterka od jednego z uczestników Synaju w Krynicy. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła młodym, którzy przyjechali z różnych stron Diecezji Tarnowskiej, by poprzez modlitwę przygotować się do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wędrowali na Górę Parkową mimo trudnej drogi, bo jak sami przyznali, mieli ważny cel.

Na Górę Parkową, która w tym dniu zmieniła się w Górę Synaj, młodzi wnieśli biały kamień. Miał on symbolizować czystą duszę, którą każdy otrzymuje w dniu Chrztu Świętego. Na tych kamieniach każdy z uczestników wędrówki zapisał to, co ciążyło mu na sumieniu, by na szczycie góry wyrzucić kamień z grzechem. Taka symbolika oczyszczenia, jak sami przyznali, miała dla nich duże znaczenie.

Postawa młodych, którzy przyjechali w weekend do Krynicy pokazuje, że nie można mówić, że współczesna młodzież jest zła – przekonuje ks. Jaromir Buczek z parafii Podegrodzie. Opiekun jednej z grup tłumaczył, jak ważny w wychowaniu dzieci jest przykład rodziców.

Młodzi wysłuchali koncertu zespołu Propaganda Dei w krynickiej Pijalni. Po koncercie młodzież spotkała się w koście św. Antoniego w Krynicy, gdzie odbył się II Krynicki Wieczór Uwielbienia. Na Synaj do Krynicy przyjechało ok. 3,5 tys. osób z Diecezji Tarnowskiej.