Lisia Góra: Letnie warsztaty z RDN tym razem w bibliotece [ZDJĘCIA]

 

Letnie warsztaty dziennikarskie tym razem zawitały do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze. Zajęcia organizowane przez Stowarzyszenie RDN we współpracy z Radiem RDN Małopolska, mają na celu przybliżenie pracy dziennikarza dzieciom i młodzieży. Może to być także zainspirowanie do wybrania w przyszłości właśnie takiej drogi zawodowej.

Finałem tych zajęć będzie nagranie słuchowisk w profesjonalnym studio w siedzibie Radia RDN. Wezmą w nich udział najlepsi uczestnicy warsztatów.

Na dzisiejszych zajęciach uczyli się też pozyskiwać informacje. Podczas zajęć uczestnicy pracowali też z mikrofonem. Ich zadaniem było stworzenie sondy. – Ola, co robiliśmy na dzisiejszych zajęciach? Czytaliśmy różne słuchowiska i trudne wierszyki dla poprawienia swojej dykcji. Jak ci się podobały dzisiejsze zajęcia? Było fajnie i myślę, że wszyscy byli zaangażowani. Mnie podobała się zabawa na początku zajęć. Na czym polegała? Naklejaliśmy karteczkę jednej osobie na czoło. Wcześniej napisaliśmy tam imię i nazwisko znanej postaci i ta osoba musiała dowiedzieć się, zadając pytania, o kogo chodzi – mówią.

Część warsztatowiczów chciałby w przyszłości zostać dziennikarzami. – Parę osób istotnie interesuje się dziennikarstwem i dlatego przybyli na te zajęcia. Wielu z nich dużo czyta i może w przyszłości skorzystają z tych swoich umiejętności i wybiorą ten kierunek – mówi Lucyna Gancarz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze.

Kolejne warsztaty z Radiem RDN Małopolska już w sierpniu. Projekt Radiowe warsztaty dziennikarskie współfinansowany jest z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Posłuchaj uczestników:

Posłuchaj Lucyny Gancarz:

Tomasz Weryński, fot. Bartosz Chmielnik