Mielec: Kto kandydatem PiS na prezydenta miasta?

 

W najbliższych tygodniach poznamy kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Mielca, w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Obecnie wewnątrz partii prowadzone są rozmowy, które mają wyłonić odpowiedniego kandydata.

Chcemy aby nasz kandydat miał doświadczenie i zarazem dobre spojrzenie na samorząd – uważa marszałek Podkarpacia Władysław Ortyl, na co dzień mieszkaniec Mielca. – Będziemy brać pod uwagę doświadczenie, świeże spojrzenie perspektywiczne na sprawy samorządu. Kandydat musi być merytoryczny i mieć pojęcie o zatrudnianiu. W magistracie nie ma obecnie możliwości zwiększania etatów i trzeba się zająć innymi sprawami. Na razie jednak trwają rozmowy w sprawie wyłonienia odpowiedniego kandydata – powiedział Władysław Ortyl.

Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć to właśnie Władysław Ortyl jest jednym z potencjalnych kandydatów. Wymieniane jest również nazwisko rzecznika prasowego Urzędu Marszałkowskiego Podkarpacia Tomasza Leyko. W przyszłorocznych wyborach prawdopodobnie nie wystartuje dotychczasowy włodarz miasta Daniel Kozdęba.

Posłuchaj Władysława Ortyla:

 

Grzegorz Golec