Piłkarski piątek w regionie – ważne pojedynki w Niecieczy i Mielcu

 

Piątkowe popołudnie zelektryzuje kibiców piłkarskich w Niecieczy i Mielcu. W trzeciej kolejce Lotto Ekstraklasy Bruk Bet Termalica podejmie Zagłębie Lubin, zaś w Mielcu Stal zainauguruje rozgrywki Nice Pierwszej Ligi pojedynkiem z chorzowskim Ruchem.

Pojedynek Bruk Bet Termaliki Nieciecza z Zagłębiem Lubin zainauguruje trzecią kolejkę Lotto Ekstraklasy. Podopieczni trenera Mariusza Rumaka jak na razie nie mają na swoim koncie punktów. Dwie porażki i ostatnie miejsce w tabeli powoduje, że spotkanie z drużyną z Dolnego Śląska jest ostatnim dzwonkiem, by dopisać punkty i odbić się o ligowego dna. Z kolei ekipa Zagłębia Lubin wygrała oba spotkania i do Niecieczy przyjeżdża w roli faworyta. Miedziowi w poprzednim sezonie wywieźli punkty. Jak będzie w tym sezonie zobaczą kibice którzy zasiądą na stadionie w Niecieczy. Początek piątkowej rywalizacji na stadionie w Niecieczy o godzinie 18.

Z kolei sezon rozpoczynają piłkarze Nice Pierwszej Ligi. Na inaugurację podopieczni trenera Zbigniewa Smółki podejmują spadkowicza z Lotto Ekstraklasy chorzowski Ruch. Śląska drużyna już na starcie ma olbrzymie kłopoty. Nie dość że Polski Związek Piłki Nożnej nałożył karę pięciu punktów, to nadal chorzowianie mają zakaz transferowy. Po tym jak po spadku odeszło kilku piłkarzy, trener Krzysztof Warzycha musiał posiłkować się juniorami i zawodnikami z drugiej drużyny.

-Na pewno będzie to dobre spotkanie – podkreśla obrońca Stali Dominik Sadzawicki

-Łatwo nie odpuścimy i myślę, że dopiszemy na inauguracje punkty – zaznacza pomocnik Mateusz Cholewiak

W podobnym tonie wypowiada się Nickals Zulciak

-Ruch Chorzów to uznana marka, ale dla nas ważny jest każdy mecz – uważa trener Zbigniew Smółka

Początek piątkowej rywalizacji na stadionie w Mielcu o godzinie 20:45.

Grzegorz Golec