Uszew: Chcą sygnalizacji świetlnej na niebezpiecznym przejściu

 

Chcemy świateł, chcemy żyć bezpiecznie – takie hasła skandowało kilkudziesięciu mieszkańców Uszwi w gminie Gnojnik. Domagają się budowy sygnalizacji świetlnej na drodze krajowej Brzesko – Nowy Sącz. Mieszkańcy w proteście blokowali drogę.

Syn pani Anny Brzeskiej został potrącony przez ciężarówkę, gdy przechodził przez przejście dla pieszych. – Lekarze powiedzieli, że to cud, że przeżył. Miał liczne obrażenia w tym złamaną czaszkę – mówi.

uszew

Dlatego mieszkańcy domagają się budowy sygnalizacji świetlnej. Co prawda tuż obok przejścia dla pieszych jest fotoradar. Kierowcy zwalniają, zdaniem mieszkańców i tak jest niebezpiecznie. – Non stop jeden samochód za drugim jedzie czy od strony Nowego Sącza, czy od Brzeska – mówi Stanisław Cebula.

uszew4

Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad twierdzi, że protesty mieszkańców są bezzasadne. – Tam jest wystarczająco zabezpieczone przejście dla pieszych. My robiliśmy badania ruchu i nic nie wskazuje na to by mogły tam powstać światła – dodaje.

Mieszkańcy podkreślają, że protestować będą dotąd, dopóki ich żądania nie zostaną spełnione.

Posłuchaj:

 

Łukasz Wrona