Udana inauguracja sezonu piłkarzy mieleckiej Stali [ZDJĘCIA]

 

Rozgrywki rozpoczęły drużyny Nice Pierwszej Ligi. Na inaugurację mielecka Stal podejmowała spadkowicza z Lotto Ekstraklasy chorzowski Ruch.

To był prawdziwe piłkarskie święto w Mielcu. Miejscowa Stal podejmowała na własnym stadionie spadkowicza z Lotto Ekstraklasy chorzowski Ruch. Obie drużyny z bogatą historią spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej tym razem walczyły o punkty na jej zapleczu. Ekipa ze Śląska z konieczności w tym spotkaniu wystąpiła w dużym osłabieniu kadrowym. Zabrakło nowych graczy, którzy ze względu na zakaz transferowy zostali jeszcze niezatwierdzeni przez PZPN. To też trener Krzysztof Warzycha musiał się posiłkować graczami drużyny rezerw i juniorami. Mieszanka rutyny z młodością przeciwstawiła się przebudowanej latem drużynie mieleckiej. W pierwszej połowie chorzowianie mieli kilka sytuacji, tak samo jak i gospodarze. Jednak po zmianie stron, kilkanaście sekund po gwizdku arbitra, padła jak się potem okazało bramka na wagę zwycięstwa. Dejan Dermanović wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Łukasza Wrońskiego, a ten bez najmniejszych przeszkód umieścił futbolówkę w bramce Ruchu. Gospodarze mogli podwyższyć, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Krystian Getinger. W odpowiedzi chorzowianie nie wykorzystali idealnej sytuacji na remis. Miłosz Przybecki wypatrzył będącego sam na sam z bramkarzem Stali Artura Balickiego. Ten jednak nie zdołał oddać czystego strzału i piłka trafiła w ręce golkipera mieleckiego. Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem gospodarzy 1:0.
-Graliśmy dobry mecz, jednak szkoda że na Śląsk wracamy bez punktów – uważa napastnik Ruchu Łukasz Siedlik

-Cieszy dobra inauguracja sezonu – mówił po meczu pomocnik Stali Maksymilian Banaszewski

-Mimo strzelonej bramki, nie czuje się bohaterem – podkreśla Łukasz Wroński

-Przegrywamy pomimo że nasza gra wyglądała bardzo dobrze – podsumował zmagania na zielonej murawie trener chorzowian Krzysztof Warzycha

Trener mielczan Zbigniew Smółka był pod wrażeniem nie tylko gry swoich piłkarzy, ale również tym, co się działo na trybunach

Zdjęcia z pojedynku mieleckiej Stali z Ruchem Chorzów zobaczycie na sport.rdn.pl. A kolejne spotkanie drużyna z Podkarpacia rozegra w Tychach, gdzie rywalizować będzie z miejscową ekipą GKS-u.

Grzegorz Golec