Szerzyny: Nowy posterunek Policji i święto funkcjonariuszy

 

Reaktywowany został posterunek policji w Szerzynach. Właśnie dziś, podczas Powiatowego Święta Policji garnizonu tarnowskiego, nastąpiło otwarcie nowych przestrzeni, które spełniają najwyższe wymagania i standardy. Były też odznaczenia i awanse na wyższe stopnie policyjne.

Powrót posterunku na teren Szerzyn, to element rządowego programu. Przypomnijmy, że w styczniu 2017 roku otwarty został posterunek w Zakliczynie. – To jest dowód na to, że program Pani Premier Beaty Szydło, działa. Ponieważ te ponad 90 mld rozpisane na budowę, remonty obiektów, wyposażenie funkcjonariuszy, czy też uposażenie ich, to już działa. My się czujemy bezpiecznie, zarówno w tej Polsce lokalnej, ale też i w całym kraju. To jest zasługa Policji – mówi Józef Gawron, wicewojewoda Małopolski.

W przypadku Szerzyn, kluczowym argumentem był czas dojazdu Policjantów z innych miejscowości. Miejscowość zlokalizowana jest na skraju Powiatu Tarnowskiego. W sytuacji gdy funkcjonariusze musieli ruszyć na interwencję, dojazd zajmował zbyt dużo czasu – Często podejmowane interwencje były możliwe dopiero po pół godziny. Wtedy Policjanci mogli dotrzeć na miejsce. Ulokowanie na powrót posterunku, daje poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom  – podkreślił Grzegorz Gotfryd, wójt Gminy Szerzyny.

Nowy posterunek został również poświęcony przez Bp Leszka Leszkiewicza, który życzył policjantom, aby zawsze stali po stronie dobra – Wyrażam ogromną radość i pragnienie, żeby to miejsce w Szerzynach zawsze było kojarzone z tym, że człowiek może spotkać się tutaj z dobrem. Że tutaj może spotkać się z ludźmi, którzy stoją na straży dobra. Tym policjantom, którzy będą tu pracowali, życzę w sytuacji gdy będziecie musieli stanąć po stronie dobra, żebyście mieli dość siły i odwagi, by nigdy nie godzić się na kompromis z jakimkolwiek złem – powiedział bp Leszek Leszkiewicz.

Otwarcie połączone było z Powiatowym Świętem Policji garnizonu tarnowskiego. Wręczono 13 odznaczeń, a 133 policjantów awansowało na wyższe stopnie. Nie zabrakło także atrakcji, takich jak miasteczko ruchu drogowego, czy prezentacje broni policyjnej i pojazdów. Były także namioty profilaktyczne. 

Posłuchaj biskupa Leszka Leszkiewicza:

Posłuchaj Mariusza Dymury:

Posłuchaj Józefa Gawrona:

Posłuchaj Grzegorza Gotfryda:

Posłuchaj Mariusza Wójcika:

 

Tomasz Weryński