Tarnowskie Jaskółki gromią krakowskich żużlowców

 

Natomiast dziś na tarnowskim torze rozegrany został pojedynek 13 – przedostatniej kolejki Nice Pierwszej Ligi, w którym Grupa Azoty Unia rywalizowała z Arge Speedway Wandą Kraków.

Zespół ze stolicy Małopolski wygrał w pierwszej potyczce 46:44, ale w rewanżu to Jaskółki były faworytem tej rywalizacji. Gospodarze rozpoczęli od dwóch podwójnych wygranych biegowych, w trzecim starcie wygrał Artur Mroczka, jednak para krakowska Claus Vissing – Ernest Koza przyjechała przed Arturem Czają. Czwarty start zakończył się wygraną tarnowskiego zespoły 4:2 i Jaskółki prowadziły już 17:7.

W piątym biegu upadek i wykluczenie zaliczył Czaja, a osamotniony Mroczka pokonał krakowską parę. Kolejny niespodziewanie wygrał Koza przed Kennethem Bjerre i Vissingiem. W następnym tarnowianie dzięki dobrej jeździe pary Jakub Jamróg – Peter Ljung odrobili straty i prowadzili 26:16. Ósmy bieg okazał się pechowy dla Patryka Rolnickiego, który upadł i tor opuścił w karetce. Na szczęście junior Jaskółek opuścił karetkę o własnych siłach mocno poobijany. A tę gonitwę wygrał Kenneth Bjerre, przed krakowską parą Jenssen – Koza. W dziewiątym wyścigu trzecia wygrana Jamroga, przed Kozą Ljungiem i Vissingiem. Trzecią serie pojedynków zakończyła wygrana Mroczki przed Szczepaniakiem i Czają. Po dziesięciu gonitwach Jaskółki prowadziły 37:23.

W jedenastym wyścigu tarnowska para Bjerre – Jamróg wygrała podwójnie. W kolejnym spisujący się słabo do tej pory Czaja wraz z Nowińskim pokonali Jensena oraz Pióro. Trzynasta gonitwa to kolejne podwójne zwycięstwo Jaskółek. Mroczka i Ljung pokonali Vissinga oraz Szczepaniaka. Przed biegami nominowanymi tarnowianie prowadzili 51:27.

W 14 gonitwie kolejne podwójne zwycięstwo żużlowców z Tarnowa. Tym razem Bjerre wraz z Ljungiem pokonali Szczepaniaka i Vissinga. Następny wyścig to również popisowa jazda tarnowskiej pary. Bezkonkurencyjny dziś Mroczka wraz z Jamrogiem wygrywają z Rasmusenem i Kozą. Ostatecznie Jaskółki wygrywają z krakowianami 61:29.

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Mroczka 15, Jamróg 13, Bjerre 14, Ljung 8 , Czaja i Rolnicki po 4, Nowiński 3.

Za tydzień Grupa Azoty Unia Tarnów wyjeżdża do Bydgoszczy, gdzie rozegra ostatni pojedynek rundy zasadniczej Nice Pierwszej Ligi, z miejscową Polonią.

Grzegorz Golec