Diecezja: Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską jeszcze tylko dzisiaj

 

Jeszcze do dziś w parafiach diecezji tarnowskiej trwają zapisy na 35. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Co roku w dziewięciodniowych rekolekcjach w drodze uczestniczy kilka tysięcy wiernych. Tegoroczna pielgrzymka do Matki Boskiej Częstochowskiej odbywać się będzie pod hasłem Kim on właściwie jest? Idźcie i głoście.

Jak mówi dyrektor tarnowskiej pielgrzymki ks. Zbigniew Szostak, decyzje o wyruszeniu w drogę na Jasną Górę można podjąć jeszcze w sierpniu. – Zapisy w parafiach kończą się w lipcu. Grup nam na razie nie ubyło, mamy ich 25. Zapisy do nich kontynuować będziemy do 17 sierpnia, kiedy będzie tutaj w Tarnowie o 6.30 spotkanie przy katedrze i wyjście na pielgrzymkę – dodaje.

Osoby które nie będą mogły uczestniczyć w tegorocznej pielgrzymce, będą mogły się łączyć duchowo z wiernymi na trasie do Jasnogórskiej Pani. –To okazja do wspólnej modlitwy i przeżywania drogi dzięki transmisjom radiowym – podkreśla ks. Roman Majoch, kierownik tras Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej – Chcemy zaprosić aby rodziny włączyły się w to pielgrzymowanie poprzez duchowe uczestnictwo w radiu, które będzie zapraszało do wspólnego towarzyszenia pielgrzymom. Ich zdaniem będzie tylko dziesiątek różańca. – zachęca ks. Majoch.

Pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wyruszą na Jasną Górę, 17 sierpnia po Mszy Świętej na placu Katedralnym. Reporterzy Radia RDN przez dziewięć dni będą towarzyszyć pielgrzymom. Na antenie diecezjalnej rozgłośni będą transmitowane Modlitwy Różańcowe, Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz Apele Jasnogórskie. Usłyszeć też będzie można pozdrowienia od pielgrzymów czy też relacje reporterów.

Posłuchaj Zbigniewa Szostaka:

Posłuchaj Romana Majocha:

 

Grzegorz Golec