Tarnów: Przejdą z Tarnowa do Skrzyszowa w marszu trzeźwości

 

Śpiew, modlitwa i świadectwa. Już w sobotę, 5 sierpnia wyruszy tradycyjny XIV Diecezjalny Marsz Trzeźwości. Uczestnicy przejdą 6 – kilometrową trasę z kościoła bł. Karoliny w Tarnowie do kościoła św. Stanisława BM w Skrzyszowie.

Co roku wydarzenie gromadzi osoby, którym leży na sercu trzeźwość własna, bliskich i trzeźwość naszego narodu – mówi ks. Zbigniew Guzy, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy tarnowskiej kurii.

W tym marszu biorą udział ludzie, którzy są abstynentami z wyboru, którym właśnie trzeźwość leży na sercu. Biorą też udział osoby, które miały problem, on właściwie jest do końca życia, czyli zostały dotknięte chorobą uzależnienia i chcą się umocnić w tej trzeźwości, są też ich rodziny – powiedział w rozmowie z radiem RDN Małopolska ks. Zbigniew Guzy.

XIV Diecezjalny Marsz Trzeźwości rozpocznie 5 sierpnia o 16.30 Msza św. w kościele bł. Karoliny w Tarnowie, a zakończy ok. 19.30 nabożeństwo ekspiacyjne i Apel Jasnogórski w kościele w Skrzyszowie.

Dla zainteresowanych będą podstawione autobusy, które uczestników marszu odwiozą do Tarnowa w różne części miasta.

Posłuchaj ks. Zbigniewa Guzego:

 

Małgorzata Miczek – Zabawa

Fot. Ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

marsz-trzezw-ka5