Łęg Tarnowski: Niepełnosprawny mieszkaniec Łęgu Tarnowskiego rozpaczliwie szuka wsparcia na remont domu – interwencja RDN

 

Niepełnosprawny mieszkaniec Łęgu Tarnowskiego rozpaczliwie szuka wsparcia na remont rodzinnego domu. Od wielu lat nie może wyremontować swoich zawilgoconych pomieszczeń. Jak pokazują ekspertyzy, budynek wymaga pilnego remontu. – Najpilniejsze są prace ziemne – podkreśla właściciel domu – Andrzej Słonina.

– W tym roku najpilniejszą sprawą jest wykonanie odwodnienia fundamentów. One muszą potem przeschnąć by wykonać dalsze prace. Ja jestem osobą chorą na padaczkę, leczę się w krakowskich szpitalach. Mieszkam z matką którą muszę się opiekować, bo jest po wypadku drogowym – mówi pan Andrzej.

leg6

Dotychczas z pomocą przyszły firmy budowlane z terenu powiatu tarnowskiego, które zaoferowały dostarczenie materiałów. Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabnie również wyłoży część pieniędzy na remont domu – podkreśla kierownik Stanisława Łabno.

– Będziemy dofinansowywać do środków pieniężnych, które Pan Andrzej Słonina zebrał od innych fundacji i stowarzyszeń. Też będziemy chcieli znaleźć inne formy pomocy. Tu mamy do czynienia z sytuacją szczególną, bo Pan Andrzej nie kwalifikuje się do żadnych zasiłków. Musimy więc zastosować taką furtkę – świadczenie specjalne – mówi Łabno.

leg2

Wykonanie izolacji fundamentów pozwoli na dalszą część remontu budynku. Ze względu na panującą w domu wilgoć, trzeba osuszyć ściany i zapobiec ich pękaniu.

 

Posłuchaj Andrzeja Słoniny:

Posłuchaj Stanisławy Łabno:

 

Grzegorz Golec