Dębica: Jubileusz sióstr służebniczek

 

Blisko 30 służebniczek dębickich obchodziło jubileusze swoich ślubów zakonnych. Pięć z nich 70 rocznicę, 12 – 60 –lecie. Wśród nich jest siostra Marietta Stachnik. W Zgromadzeniu posługuje razem ze swoimi trzema rodzonymi siostrami.

-Pierwsza siostra poszła do klasztoru zaraz po maturze, potem ja i następnie jeszcze dwie. Kiedy tata przywiózł ostatnią do klasztoru, powiedział, więcej nie mam. Posługujemy w różnych częściach Polski, więc widujemy się na wakacjach i rekolekcjach – mówi siostra Marietta.

Cztery siostry świętują 50-lecie ślubów zakonnych. Najmłodszymi jubilatkami są siostry z 25-letnią posługą. Pośród sześciu świętujących zakonnic jest siostra Dorota Nadstazik, która uczy dzieci religii, chociaż początkowo nie była przekonana, że się do tego nadaje.

– Człowiek za łaską Boską może zauważyć, że jest zdolny do rzeczy o których nawet mu się nie śniło, że potrafi robić. Ja uczę dzieci i kocham to robić, ale na początku nie chciałam tego robić. Wydawało mi się, że nie znajdziemy wspólnego języka, bo ja wysoka a dzieci małe – dodaje siostra Dorota.

Pan Jezus pisze scenariusze o których nam się nie śniło, a my je realizujemy. Trzeba dać Mu się poprowadzić, bo ma dla nas określone miejsce i zadanie  – zaznacza inna jubilatka siostra Małgorzata Kaput

Jubileuszowej Mszy św. w kościele klasztornym przewodniczyli proboszczowie dębickich parafii. Uroczystości wpisują się w 135. rocznicę przybycia do Dębicy pierwszych służebniczek.

Posłuchaj siostry Marietty Stachnik:

Posłuchaj siostry Doroty Nadstazik:

Posłuchaj siostry Małgorzaty Kaput

Anna Zboch