Tarnów: Przetarg na remont zniszczonej kamienicy unieważniony

 

Tylko jedna oferta – i to blisko dwukrotnie wyższa niż szacowali urzędnicy – wpłynęła od firmy z Tarnowa. Jest ona gotowa wyremontować zniszczony budynek, ale za ponad 5 milionów zł.

Urząd Miasta chce to zrobić za 2 miliony 800 tysięcy, dlatego przetarg unieważniono i jest problem – mówi Rafał Nakielny, dyr. Wydziału Infrastruktury Miejskiej. – Wpływa zdecydowanie mniej ofert niż rok temu. Coraz częściej mamy w przetargach jedną bądź żadnej oferty – dodaje.

Tymczasem, gdy trudno znaleźć wykonawcę, elewacja jest w coraz gorszym stanie, bo odpada. – Dlatego zależy nam na tym, żeby do tego remontu jednak doszło, żeby uratować elewację i wyremontować ją, by nie stwarzała zagrożenia. W tym roku liczyliśmy, że wykonane zostaną prace wewnętrzne wyburzeniowe i być może wykonanie nowych stropów, bo to jest podstawa, żeby prowadzić dalsze – dodaje dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej.

Kolejny przetarg na remont kamienicy przy Legionów ruszy w przyszłym tygodniu. Jest rozłożony na dwa lata. W tym roku mają być wykonane prace tylko za 160 tys. zł, bo podczas poprawek nad tegorocznym budżetem obcięto znacznie kwotę.

Kupiona kilka lat temu przez miasto zabytkowa kamienica ma być zaadaptowana w biura dla urzędników. Przypomnijmy, miasto kupiło ją, korzystając z prawa pierwokupu. Kwota była atrakcyjna, bo 750 tys. zł. Okazało się jednak, że budynek jest w gorszym stanie niż zakładano.

Posłuchaj Rafała Nakielnego:

 

Jadwiga Kozioł