Tarnów: Bardzo duże zainteresowanie świadczeniami 500 plus

 

Ważność decyzji w tej sprawie mija z ostatnim dniem września. Kto chce dalej je dostawać, musi złożyć nowy wniosek, mimo że sytuacja w rodzinie się nie zmieniła. W Tarnowie w ciągu tylko dwóch pierwszych dni, odkąd można składać wnioski, wpłynęło ich aż ponad pół tysiąca. W większości rodzice wybierają drogę elektroniczną. Ci, którzy przychodzą, mówią, że wolą osobiście dopełnić formalności, bo wtedy czują się pewniej.

Lepiej osobiście przyjść i dopytać się niż internetowo. – Nie ma kolejek, przede mną są dwie osoby. Ja ostatnio składałam elektronicznie, był błąd – musiałam chodzić i poprawić, dlatego zdecydowałam się tym razem złożyć w wersji papierowej. – Ja też wolę osobiście, bo wtedy jestem pewna, że mam to z głowy – mówią petenci.

mops3

Jak przypomina Małgorzata Proszowska, dyr. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, trzeba zdążyć z wnioskiem do końca października, by nie mieć przerwy w świadczeniach. – Wnioski złożone później niż w październiku, będą skutkować tym, że osoba dostanie wtedy pieniądze od miesiąca złożenia wniosku. Jeśli ktoś złoży we wrześniu, to jesteśmy zobowiązani wydać decyzję do końca listopada, ale z wyrównaniem od października.

Z świadczenia 500 plus korzysta w Tarnowie ponad 6 tysięcy 200 rodzin. To około 9500 dzieci.

Posłuchaj petentów:

Posłuchaj Małgorzaty Proszowskiej:

 

Jadwiga Kozioł