Nowy Sącz: Niepełnosprawni ucierpią na zmianach w ratuszu?

 

 

Leszek Langer zmienił pracę i jego wydział usunięto. To zaskakująca decyzja – komentuje Marta Mordarska, która była porannym gościem RDN Nowy Sącz.

Szefowa małopolskiego oddziału PFRON, nie zna kuluarów sprawy, mimo to nie wiąże likwidacji Wydziału Integracji i Rynku Pracy z odejściem jego szefa. Przeniesienie kompetencji na inny wydział może jednak okazać się niekorzystny dla niepełnosprawnych.

Oddalenie decyzyjności zawsze powoduje utrudnienie realizacji zadań. Jeżeli zadania koordynuje pracownik z poziomu referatu, to zanim on trafi do kierownika od kierownika do dyrektora czy zastępcy, dyrektor przekazuję prezydentowi, no to ten czas podejmowania decyzji się wydłuża – komentowała Mordarska w rozmowie z Sylwią Szczepaniak.

Po zmianie przez Leszka Langera stanowiska z szefa wydziału Integracji i Rynku Pracy na kierownika Sądeckiego Urzędu Pracy, posypała się lawina komentarzy. Cześć z nich sugerowała, że wydział funkcjonował przez lata dlatego, że szefowi sądeckich struktur PiS trzeba było zabezpieczyć posadę.

Wiceprezydent miasta Jerzy Gwiżdż na naszej antenie przekonywał, że zmiany nie miały politycznego podłoża. Zadania jakie miał wydział Leszka Langera przejmie teraz Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej, zarządzany przez dyrektora Grzegorza Chochlę.

Posłuchaj Marty Mordarskiej:

 

Maria Mółka